Dārta Esīte jau no 1.klases ir Īslīces pamatskolas lepnums un gods. Skolas, ģimenes un savas valsts patriote. Meitene ir ļoti aktīva, piedalās dažādos skolas organizētos pasākumos, kā arī teātra pulciņā. Šobrīd Dārta kopā ar māsu Kati ir ļoti aizrāvusies ar dažādu tautisko aksesuāru darināšanu – viņa auž latviešu tautiskās jostas, prievītes un grāmatzīmes.

Skolā nevienam nav pārsteigums, ja Dārtu skolotāji pieteikuši kārtējam konkursam. Viņā mīt uzvarētājas gars, neskatoties uz šķēršļiem, kuri mēdz nostāties viņas ceļā. Dārta ir piedalījusies vairākās skolā organizētajās olimpiādēs. Viņai pašai ļoti patīk konkursi, kuri organizēti, lai veicinātu jauniešu biznesa iemaņas. Dārtai patīk un padodas ķīmija, tamdēļ meitene savu nāktoni redz saistībā ar farmācijas nozari.

Meitene ir apņēmīga un mērķtiecīga, viņa ir apmeklejusi Jauno Ķīmiķu skolu, lai paplašinātu savas zināšanas dabaszinātnēs. Ja Tev ir vēlme un iespēja palīdzēt sekmēt Dārtas talanta attīstību, tad aicinām viņu atbalstīt šajā izaugsmes ceļā.