Dārta Esīte jau no 1.klases ir Īslīces pamatskolas lepnums un gods. Skolas, ģimenes un savas valsts patriote. Meitene ir ļoti aktīva, piedalās teātra pulciņā.

Skolā nevienam nav pārsteigums, ja Dārtu skolotāji pieteikuši kārtējam konkursam. Viņā mīt uzvarētājas gars, neskatoties uz šķēršļiem, kuri mēdz nostāties viņas ceļā. Dārtai pašai ļoti patīk konkursi, kuri organizēti, lai veicinātu skolu jauniešu biznesa iemaņas. Dārta ir piedalījusies vairākās skolā organizētajās olimpiādēs.

Lielākais prieks mums ir, ka jaunietei  interesē dabaszinātnes, īpaši ķīmija un fizika. Meitenes sapnis ir izgudrot zāles, kas varētu palīdzēt atveseļoties bērniem, kuri slimo ar šobrīd vēl neārstējamām slimībām.  Mēs ļoti vēlētos pēc vairākiem gadiem lasīt starptautiskajā presē, ka mūsu Spārno Talantus meitene – Dārta Esīte ir izgudrojusi zāles, kuras ir pieprasītas visā pasaulē. Mums tikai jālūdz tam noticēt arī jūs, lai visi kopā mēs varam palīdzēt Dārtai  ceļā uz šo cēlo mērķi. Aicinām atbalstīt Dārtu, lai viņa varētu apmeklēt Jauno Ķīmiķu skolu.