Dārta Esīte jau no 1.klases ir Īslīces pamatskolas lepnums un gods. Skolas, ģimenes un savas valsts patriote. Meitene ir ļoti aktīva, piedalās dažādos skolas organizētos pasākumos, kā arī teātra pulciņā. Šobrīd Dārta kopā ar māsu Kati ir ļoti aizrāvusies ar dažādu tautisko aksesuāru darināšanu – viņa auž latviešu tautiskās jostas, prievītes un grāmatzīmes.

Skolā nevienam nav pārsteigums, ja Dārtu skolotāji pieteikuši kārtējam konkursam. Viņā mīt uzvarētājas gars, neskatoties uz šķēršļiem, kuri mēdz nostāties viņas ceļā. Dārta ir piedalījusies vairākās skolā organizētajās olimpiādēs. Viņai pašai ļoti patīk konkursi, kuri organizēti, lai veicinātu jauniešu biznesa iemaņas. Šīs iegūtās zināšanas meitene kādu dienu vēlētos pielietot, pārdodot pašdarinātos latviešu tautiskos aksesuārus.

Meitene ir apņēmīga un mērķtiecīga, viņa ir apmeklejusi Jauno Ķīmiķu skolu, lai paplašinātu savas zināšanas dabaszinātnēs. Šobrīd mērķis, uz ko viņa tiecas jau ilgu laiku, ir attīstīt savu talantu tautisko aksesuāru darināšanā – Dārta ļoti vēlētos iemācīties aust uz stellēm. Ja Tev ir vēlme un iespēja palīdzēt sekmēt Dārtas talanta attīstību un latvisko tradīciju saglabāšanu, tad aicinām viņu atbalstīt šajā izaugsmes ceļā.