Kate Esīte mācās Bauskas novada  Īslīces pamatskolā. Ir apzinīga, mērķtiecīga, vispusīgi attīstīta meitene, ar ļoti nopietnu attieksmi pret mācību darbu, pienākumiem un visu, kam ķeras klāt.

Pateicoties Gaižēnu stipendijai, ar kuru katru gadu tiek apbalvoti sekmīgākie skolēni,  beidzot 6.klasi, Kate par teicamām sekmēm ieguva savu pirmo mobilo telefonu.

Meitene  ir aktīva skolas un klases sabiedriskajā dzīvē, darbojas Skolēnu pašpārvaldē. Ir izveidojusi un ar ļoti labiem panākumiem (novada un valsts līmenī) vairākus gadus darbojas skolēnu mācību uzņēmumā „Gudrais kamolītis”, tādā veidā apgūstot uzņēmējdarbības pamatiemaņas.

Brīvajā laikā Kate aizraujas ar mūsdienās jauniešu vidū aizmirstiem rokdarbiem – ada un auž grāmatzīmes, prievītes un tautiskas galvas rotas.

Meitenei ļoti patīk fotografēt. Kates sapnis ir iemācīties darīt to profesionāli. Meitene ir no zemnieku ģimenes, dzīvo lauku viensētā un rocība ir ģimenei maza. Kate no sirds novērtēs un priecāsies, ja atbalstīsiet centienus izglītoties un apmeklēt  fotografēšanas un bilžu apstrādes kursus.