Katrīna Šumska šogad absolvēs Priežmalas pamatskolas 9.klasi. Meiteni jau no mazotnes interesē viss, kas saistīts ar botāniku. Īpaši aizrauj augu diedzēšanas process. Katrīna ar mammu dzīvo lauku mājā, un tur ir lieliska vide un daudzveidīgas iespējas eksperimentiem ar dažādām sēklām un augu šķirnēm. Šo procesu var vērot ikdienā savās dobēs.

Kā jau vairums latviešu, viņa mīl dabu un dzīvi laukos. Šobrīd Katrīna vairāk ir pievērsusies dārzeņu un ziedu audzēšanai. Līdz ar siltāka laika iestāšanos ir salikta siltumnīca, kurā var sastādīt visus viņas izaudzētos stādus. Šopavasar viņa veic eksperimentus ar ķirbju sēklām (pārbauda dažādus diedzēšanas veidus) un pirmie ķirbji jau ir izdīguši. Plānots arī arbūzu audzēšanas izaicinājums.

Likumsakarīga ir Katrīnas vēlme iegūt vairāk zināšanu dārzkopības jomā, tieši augu augšanā un pavairošanā. Tāpēc viņa labprāt apmeklētu kursus ar agronimisku ievirzi, kur noteikti iegūtu zināšanas un prasmes, kas ļautu nākotnē iegūt kvalitatīvu un augstvērtīgu ražu. Tādējādi tas radītu iespēju ģimenei gūt papildus ienākumus.

Ļoti pārdomāta, apzināta un mērķtiecīga vēlme!

Aicinām atbalstīt jauno, topošo Latvijas agronomi!