Ritums Lejnieks ir vienīgais brālis piecu bērnu ģimenē. Viņam ir četras māsas Maija Līva (4g.), Māra Līga (6g.), Madara Laima (9g.) un vecākā māsa Marta (16g.). Ģimene dzīvo Platones pagastā “Skudrās”. Par ģimeni rūpējas mamma viena pati. Bērni ir liels atbalsts, palīdz mammai mājas darbos. Vienpadsmitgadīgā Rituma pienākumos ietilpst malkas ienešana un mājas kurināšana. Viņam patīk palutināt mammu un māsas. Dažkārt  viņš mammu un māsas pārsteidz, pagatavojot brokastis vai apsveic ar pašgatavotu apsveikuma kartiņu. Ritums ir ļoti labsirdīgs, sirsnīgs un atsaucīgs.

Lejnieku ģimenes lielākā aizraušanās ir mūzika – zēns un vecākā māsa dzied kora grupā „Asni”.  No piecu gadu vecuma Ritums dziedājis bērnu vokālajā ansamblī “Ķipari”, Lielvircavas kultūras namā un ar panākumiem piedalījies dažādos muzikālos konkursos. Šobrīd šajā ansamblī dzied  trīs jaunākās māsiņas. Savukārt, mamma starp darbiem un pienākumiem, atrod brīdi sev un dzied vokālajā grupā “Savējie” Lielvircavā.

Ritums ar labām sekmēm mācās Vircavas vidusskolas Platones filiāles 5.klasē. Apmeklē  arī jaunsardzes interešu pulciņu. Zēns aug par muzikālu, vīrišķīgu un atbildīgu jaunekli, kurš jau šādā vecumā zina, ko nozīmē rūpes par ģimeni.

Lejnieku ģimenei patīk baudīt kultūru visiem kopā. Viņi labprāt apmeklē visus bezmaksas pieejamos kultūras pasākumus pagastā un Jelgavā. Rituma sapnis ir doties ar mammu un māsām uz bērnu izrādēm, koncertiem  vai pat operu un citiem pasākumiem, kas ģimenei nav pieejami biļešu izmaksu dēļ. Nākotnē Ritums cer, ka pats varētu kļūt par skatuves mākslinieku, kurš noteikti rīkotu bezmaksas koncertus daudzbērnu ģimenēm.

Lai nepazaudētu jaunieša vēlmi muzikāli pilnveidoties, aicinām atbalstīt zēna muzikālās stundas tiešsaistē pie profesionāla mūziķa. Gaidīsim no Rituma un viņa ģimenes skaistus muzikālus priekšnesumus.