Dāvinājums no biedrības “Eņģeļa sirds”

Ikdienā strādājot ar ģimenēm Vecumnieku novada domes Sociālā dienesta darbinieki šajā mācību gadā bieži saskarās ar situācijām, kad attālināto mācību laikā bērni mācībām pieslēdzas caur viedtāruņiem vai planšetēm, jo ģimenēs, sakarā ar pēkšņajām izglītošanās pārmaiņām, radās grūtības nodrošināt bērniem datorus ērtam mācību procesam mājas vidē.

Grūtības tika konstatētas gan ģimenēs ar lielāku bērnu skaitu, gan ģimenēs ar vienu un diviem bērniem. Sakarā ar to, ka arī skolām nav iespēju nodrošināt visiem bērniem datorus Sociālā dienesta darbinieki, uzzinot par biedrību ,,Eņģeļa sirds” sazinājās ar biedrības vadītāju Ivandu Biti un saņēma apstiprinošu atbildi, ka biedrībai ir iespēja nodrošināt datorus divpadsmit bērniem.

Sadarbība bija operatīva un jau pēc divām nedēļām klēpjdatorus saņēma to jaunie īpašnieki Vecumnieku novadā.

Pirms datora saņemšanas katrs bērns rakstīja kādu apņemšanos, kas saistīta ar mācībām, daži rakstīja arī par nākotnes plāniem un sapņu profesiju, kuras bija ļoti dažādas: mehāniķis, kokles skolotāja, ārsts, apģērbu dizainere, zinātniece.

“Mans sapnis ir kļūt par ārsti. Es cenšos skolā labi mācīties. Ārstiem ir jābūt ļoti gudriem. Mācoties es bieži izmantoju datoru. Datorā man jāpilda mājas darbi. Tajā es arī meklēju informāciju. Attālināto mācību laikā dators man bija ļoti vajadzīgs. Šobrīd mūzikas skolas nodarbības notiek attālināti. Tagad man ir savs dators un mūzikas skolas stundām dators nebūs jāņem no brāļiem. Es ļoti priecājos par jauno datoru. Apņemos līdz mācību gada beigām nolikt mūzikas skolas pārcelšanas eksāmenu klavierēs un flautas spēlē.”

Viens no biedrības “Eņģeļa sirds” mērķiem ir: veicināt bērnu izglītības līmeņa celšanu, izkopt un attīstīt talantus jau no mazotnes, un motivēt mainīt dzīves uztveri caur izglītojošiem pasākumiem. Sociālais dienests un bērnu vecāki saka sirsnīgu paldies biedrībai ,,Eņģeļa sirds” par sniegto atbalstu.

Vecumnieku novada domes
Sociālais dienests

Avots: https://vecumnieki.lv/sabiedriba-aktualais/3407-davinajums-no-biedribas-engela-sirds

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *