Dāvinājums Priežmalas pamatskolas bērniem

24. janvāra raidījumā “Panorāma” tika sniegtas ziņas par to, ka Priežmalas pamatskola nesaņēma datorus, jo skolēnu skaits skolā neatbilst kritērijiem. IZM skaidrojums par datoru sadali bija šāds: “… šoreiz datorus saņēma tās pašvaldību skolas, kurās 7.-12. klašu grupā mācās vismaz 20 skolēnu un kuras nav iesaistījušās ES fondu projektā par vispārējās izglītības iestāžu mācību vides uzlabošanu.”

Pēc raidījuma skola saņēma zvanu no biedrības “Eņģeļa sirds” vadītājas Ivandas Bites ar palīdzības piedāvājumu, kuru, protams, ar prieku un pateicību pieņēmām.

Lai nodrošinātu skolēnus ar datoriem, finansiālais atbalsts saņemts no Amerikas tautiešiem un Amerikas Latviešu Apvienības (ALA).

Kaija Petrovska, kura vada ALA nozari “Sadarbība ar Latviju”, organizēja līdzekļu vākšanas kampaņu Amerikā. Tika ievietots aicinājums atbalstīt biedrības projektu “Dators mācībām”  laikrakstā “Laiks”. Uz šo aicinājumu atsaucās arī Amerikas latvietis Maksis Grīns, kurš savā 100.dzimšanas dienā, platformā GoFundMe, izveidoja ziedojuma vākšanas kampaņu “Dators mācībām”.

Pateicoties visiem, kuriem svarīgi, lai Latvijas bērni varētu pilnvērtīgi iekļauties mācību procesā, biedrībai “Eņģeļa sirds” radās iespēja uzdāvināt datorus 160 Latvijas skolēniem.

Šo laimīgo skaitā bija arī 4 Priežmalas pamatskolas bērni, kuri saņēma datorus, paredzētus skolēniem mācību nolūkos, primāri valstī noteiktā attālināto mācību procesa nodrošināšanai, jaunu zināšanu un prasmju apguvei, kā arī radošai pilnveidei.

Saņemot datorus, bērniem bija jāapņemas izpildīt kādu uzdevumu.
Skolēnu pašu izvēlētā uzdevuma mērķis ir veicināt pienākuma apziņu un veidot atgriezenisko saiti. Galvenais skolēnu pienākums ir sekmīgi pabeigt pamatskolu un iegūt vidējo izglītību.

Viens no biedrības “Eņģeļa sirds” mērķiem ir: veicināt bērnu izglītības līmeņa celšanu, izkopt un attīstīt talantus jau no mazotnes, un motivēt mainīt dzīves uztveri caur izglītojošiem pasākumiem.

Skolēnu un  viņu vecāku vārdā vēlos pateikties biedrībai “Eņģeļa sirds” par atsaucību, iejūtību un sirds dāsnumu.

Paldies, ka atbalstāt un motivējat mūsu jauno paaudzi, palīdzat viņiem pilnveidoties un īstenot savus sapņus!

“Cilvēks nav akmens, kas guļot ceļmalā pats sevi piepilda, cilvēks ir un top, aug un nobriest mijiedarbībā ar līdzcilvēkiem, ar darbu, ar Dievu…” /Zenta Mauriņa/

Sandra Rakova, Priežmalas pamatskolas direktore

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *