Izglītojošā ekskursija – Apceļo dzimto zemi – Vidzeme

Ideja: izklaidējoši izglītojošs pasākums, iepazīstot Latviju.

Mērķis: Radīt bērniem vēlmi izzināt Latviju. Satikt daudzu profesiju pārstāvjus un uzklausīt stāstus par viņu arodu, uzzināt interesantus vēsturiskus faktus, iepazīt dabas  daudzveidību.

Mērķa grupa: Bauskas novada bērni un jaunieši no trūcīgām un mazturīgām ģimenēm. Ekskursijā piedalījās 40 bērni vecumā no 9 līdz 14 gadiem.

Šī gada jūlija vidū realizējām ikgadējo labdarības projektu “Es mīlu Latviju”, kura mērķis ir noorganizēt vienas dienas ekskursiju Vidzemes jūrmalā.

Ekskursijas plāns: Galvenais apskates objekts bija Minhauzena muzejs un Latvijā plašākā vaska figūru kolekcija „Izcilas personības  Latvijas  vēsturē”.

Nākamā ekskursijas pieturvieta – Vidzemes podnieka Arņa Preisa cepļa apmeklējums. Bērniem mākslinieks rādīja un stāstīja par podniecības vēsturi Vidzemē, par mālu un keramiķa darbu. Bērni pagatavoja piemiņas suvenīru.

Nākamā pieturvieta – Skultes pludmale un ciemošanās pie lauksaimnieka Henriha. Tur bērni nobaudīja vasaras augļu kokteiļus un piedalījās izglītojošās  rotaļās, sporta aktivitātēs, veidoja mandalas, iepazina Latvijas floru un faunu un uzzināja daudz faktu par Vidzemes vēsturi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *