Izglītojošā ekskursija uz DINO ZOO

Marta sākumā biedrība “Eņģeļa Sirds” rīkoja izglītojošu ekskursiju – Īslīces pamatskolas skolēni devās uz DINO ZOO Centru, kurā uzzināja daudz ko jaunu par dzīvnieku pasauli, kā arī par dažādajām profesijām, kuru ikdienas pienākumi ir cieši saistīti ar dzīvniekiem.

Ekskursijas sākumā bērni piedalījās viktorīnā par dabu un dzīvniekiem – viņiem uzdeva dažādus jautājumus, no kuriem ne visi bija vienkārši, tomēr bērnu zināšanas un ātrā rekcija, paceļot roku un nosaucot savu atbildi, daudziem ļāva iegūt punktus viktorīnā – viens no skolēniem saņēma balvu par visvairāk iegūtajiem punktiem.

Ekskursijas turpinājumā skolēni iepazinās ar mājdzīvnieku frizieru jeb grūmeru darba telpām. Bērniem par laimi uz frizētavu bija ieradušies divi sunīši. Nākamais pieturas punkts bija Dino Zoo Arēna, kurā tiek organizētas dzīvnieku izstādes un suņu skola – tur bērni vairāk uzzināja par kinologa profesiju. Pēc tam devāmies uz veterināro klīniku, kur skolēniem bija iespēja uzzināt, kā var kļūt par veterinārārstu, lai spētu palīdzēt dzīvniekiem, un kādi pienākumi ir jāveic šīs profesijas pārstāvjiem. Gribētājiem bija arī iespēja pamēģināt uzvilkt smago speciālo apģērbu, kas nepieciešams, veicot rentgenu. Ekskursijas noslēgumā bērni varēja apskatīt dažādus dzīvniekus, kā arī uzzināt par to ikdienas vajadzībām un uzturēšanu. Dažus no tiem varēja apskatīt tuvāk un noglaudīt, piemēram, bruņurupuci un trusi. Lai gan papagailis, kurš prot dejot, mazliet sakautrējās no tik lielas auditorijas, skolēni uzzināja daudz ko jaunu arī par šiem putniem.

“Eņģeļa Sirds” uzskata, ka šādas mācību ekskursijas ir svarīgas, jo tās paplašina bērnu skatījumu uz pasauli un ļauj iepazīties ar viņu nākotnes iespējām. Ļoti iespējams šī ekskursija būs iedvesmojusi kādu no bērniem nākotnē tiekties tieši uz veterinārijas vai bioloģijas studēšanu.