Jauniešu saliedēšanas pasākums Bauskas novadā

biedribas-engela-sirds-organizets-pasakums-jauniesiem-7

Biedrība “Eņģeļa Sirds” sadarbībā ar Bauskas novada Sociālo dienestu 15.aprīlī rīkoja grupu saliedēšanas pasākumu, kura mērķis bija palīdzēt bērniem veidot draudzīgas un cieņpilnas attiecības, kā arī spēt labāk izprast sevi un savas emocijas. Mūsdienās ir ļoti svarīgi prast sadarboties grupās ar citiem cilvēkiem, tāpēc šajā pasākumā Bauskas novada bērniem bija jāstrādā komandās, lai izpildītu dažādus uzdevumus.

Iesildošā aktivitāte palīdzēja bērniem iegaumēt vienam otra vārdus, kas turpmākajās aktivitātēs bija ļoti svarīgi. Patiesu entuziasmu iesaistīties notiekošajā varēja vērot viktorīnā. Jauniešiem bija jāsadalās komandās, jāvienojas par tās nosaukumu un, atbildot uz dažādiem jautājumiem par Latviju, dabu, sportu un kultūru, jācenšas iegūt pēc iespējas vairāk punktu. Pirms katras atbildes skaļas izteikšanas bērni savā starpā diskutēja un izlēma par savas komandas atbildi – katra viedoklis ir no svara un tas jāuzklausa, lai komanda būtu droša, ka atbilde būs pareiza.

Nākamā aktivitāte – “Vēstule sev” – katram bērnam ļāva vairāk aizdomāties par sevi un saviem dzīves mērķiem, kurus visvairāk vēlētos sasniegt. Rakstīšanas laikā bērni reflektēja par to, kā jūtas, kā vēlētos justies, kā arī par to, kas, viņuprāt, ļautu viņiem sasniegt savus mērķus. Uzdevuma pildīšanas laikā bērnu reakcijas bija ļoti dažādas – kādam tas izraisīja spēcīgas emocijas, citam uzdevums aizņēma ilgu laiku un dotā papīra lapa šķita par mazu, lai tajā uzrakstītu visu, kas uz sirds.

Pēc šīm aktivitātēm un našķošanās, visi kopā devāmies uz Bauskas pilskalnu, kur bērnus sagaidīja pēdējā komandu saliedēšanas aktivitāte. Divas komandas katra savā pilskalna teritorijā noslēpa vairākas bumbiņas un pašu zīmētā kartē atzīmēja to atrašanās vietas – pēc tam komandas mainījās ar kartēm, lai naski dotos meklēt noslēptās bumbiņas. Šī aktivitāte ne tikai uzlaboja bērnu spējas sadarboties, bet arī attīstīja orientēšanās prasmes, kā arī mudināja dalībniekus būt fiziski aktīviem svaigā gaisā.

Mēs esam pateicīgi Bauskas novada Sociālā dienesta darbiniekiem par sadarbību un ticam, ka arī turpmāk, kopīgi strādājot, paveiksim daudz laba. Ja arī Tu vēlies atbalstīt biedrības “Eņģeļa Sirds” organizētos pasākumus, tad to vari darīt ZEMĀK!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *