Mākslas meistarklases Īslīces pamatskolā

Biedrība “Eņģeļa Sirds” atbalstīja un palīdzēja organizēt izglītojošo un radošo meistarklasi Īslīces pamatskolā, kuru vadīja māksliniece Baiba Ābelīte. Meistarklasē vairākiem desmitiem bērnu bija iespēja iejusties mākslinieka lomā, radot pašiem savus darbus. Baiba Ābelīte vēlējās bērniem likt paraudzīties uz mākslu no citas puses – māksliniece vēstīja, ka tai ne vienmēr jābūt otrajā vietā jeb “tikai hobijam”. Dažādās profesijās radoša pieeja un mākslinieciska domāšana ir svarīga un ļauj sasniegt panākumus.

Meistarklasē bērni bija aicināti sapņot – par tālo nākotni, par rītdienu vai saulaino vasaru. Šos sapņus viņi tvēra un vizualizēja neierastā veidā – gleznojot katrs savu “Sapņu ķērāju” uz apļveida plāksnēm ar alumīnija segumu. Baiba Ābelīte savā radošajā darbībā izmanto dažādus materiālus, un arī Īslīces pamatskolas skolēni uz dienu kļuva par metāla apgleznotājiem, kā arī izmēģināja gravēšanu. Māksliniece uzsver, ka bērniem eksperimenti ir svarīgi – tie palīdz izprast pasauli un izprast to, kas pašiem patīk. Izmēģinot dažādas lietas, bērni var saprast, kas viņiem sniedz vislielāko gandarījuma un prieka sajūtu, kas ir būtiski, izvēloties nākotnes profesiju.

Māksliniece iedvesmoja bērnus, kā arī motivēja būt zinātkāriem un apņēmīgiem. Vairāki skolēni atklāja, ka nākotnē vēlētos savu dzīvi saistīt ar mākslu, bet tiem, kuriem sākotnēji interese par radošo jomu nebija izteikta, tā uzplauka, viņiem darbojoties meistarklases praktiskajā daļā un uzklausot mākslinieces stāstus par kultūras un mākslas nozīmi. Biedrība “Eņģeļa Sirds” no sirds priecājās, ka Baibas Ābelītes aicinājums iepazīt un iemīlēt mākslu tika pieņemts, un bērniem acis mirdzēja, darinot savus “Sapņu ķērājus”.

Ja arī Tu vēlies palīdzēt bērniem bagātināt zināšanas un izzināt pasauli un sevi, vari atbalstīt biedrības “Eņģeļa Sirds” organizētos pasākumus – to vari darīt šeit: https://engelasirds.lv/donations/ziedojums-biedribai-engela-sirds/

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *