Topošās mediķes Līga Atstupena, Katrīna Ozola un Madara Zadovska

Līga ir aktīva, gudra un apzinīga meitene ar mērķtiecīgu skatu nākotnē. Viņa mācās Pilsrundāles vidusskolas 11.klasē. Līgai ir augsti sasniegumi mācībās, kā arī viņa padziļināti apgūst nepieciešamos mācību priekšmetus, piemēram, bioloģiju, lai gūtu priekšzināšanas savā nākotnes profesijas jomā – medicīnā. Pēc vidusskolas Līga vēlas studēt Rīgas Stradiņa universitātē medicīnu, lai iegūtu ārsta grādu, kas ir nepieciešanas, lai tālāk mācītos par onkologu-ķīmijterapeitu. Šo virzienu izvēlējās, kad sāka interesēties par dažādu ārstu profesijām un uzzināja, cik liela ir onkoloģisko slimību statistika Latvijā un pasaulē. Paralēli mācībām Līga aizraujas ar dejošanu, ko viņa dara jau gandrīz visu viņas dzīvi. Vēl meitene aktīvi iesaistās arī nevalstiskajā jauniešu organizācijā “Inicio”, Svitenē.  Biedrībā viņa iemācās pasākumu organizēšanu, kā arī publisko uzstāšanos, kas ir svarīgas prasmes dzīvē. Līga ir arī absolvējusi Pilsrundāles vidusskolas struktūrvienības Mūzikas un mākslas skolas vokālo klasi, kur apguva gan dziedāšanu, gan klavierspēli.

Jau esošā projekta “Spārno Talantus!” dalībniece Katrīna ir ļoti apņēmīga meitene, un mācās Limbažu vidusskolas 9.klasē. Arī viņai interešu loks ir plašs – brīvajā laikā viņa nodarbojas ar jāšanu, teātra mākslu, ģitārspēli un japāņu valodas apguvi. Tomēr šobrīd meitenes prioritāte ir mācības, jo viņa aktīvi gatavojas iestājeksāmeniem Rīgas Klasiskajā vidusskolā, kas skolēniem piedāvā mācību programmu ar novirzi medicīnā. Katrīna pati stāsta, ka viņu ļoti interesē priekšmeti “anatomija” un “ievads medicīnā”, kas šajā vidusskolā tiek pasniegti paralēli ierastajai programmai. Meitene stāsta, ka ārpus skolas mācībām viņa daudz lasa par anatomiju, lai jau laicīgi sagatavotos turpmākajam mācību procesam. Aizraušanās ar medicīnu aizsākās meitenes personīgās pieredzes dēļ – Katrīnai tika uzstādīta diagnoze – onkoloģiska saslimšana. Ilgstoši uzturoties slimnīcā un ārstējoties, Katrīna saprata, ka savu nākotni grib saistīt ar medicīnu.

Madara, kura mācās Druvas vidusskolas 11.klasē, ir ļoti aktīva un motivēta jauniete.  “Madara ir vienmēr un visur, kur viņai ir jābūt.” Tā par Madaru saka draugi un klases biedri. Arī viņai ir dažādas aizraušanās un hobiji, ar ko nodarbojas brīvajā laikā, piemēram, dziedāšana, klavierspēle, tautas deju dejošana. Mācībās meitenei ir ļoti augsti sasniegumi – viņa piedalās dažādās olimpiādēs, kur gūst godalgotas vietas. Paralēli mācībām, Madara ir savas vidusskolas skolēnu prezidente. Viņa stāsta, ka vēlas pasauli padarīt labāku, ko viņa cer panākt, nākotnē kļūstot par mediķi. Madara vēlas kļūt par ģimenes ārsti, lai palīdzētu cilvēkiem izveseļoties un justies laimīgākiem. Meitene plāno studēt RSU, un, lai to sekmīgāk izdarītu, cenšas pašmācības ceļā sevi pilnveidot un izglītot medicīnas jomā, lai varētu sekmīgi startēt universitātē. Madara ļoti vēlas piedalīties kursos, nometnēs un nodarbībās, kur varētu mācīties un pilnveidoties.

Medicīnas nozarē vienmēr ir nepieciešami jaunie speciālisti, kas spēj uzklausīt, izprast un palīdzēt cilvēkiem dažādās ar veselību saistītās jomās. Mēs uzskatām, ka ir ļoti svarīgi atbalstīt ik vienu, kurš interesējas par šo jomu, lai gādātu par to, ka nākotnes Latvijā netrūks ārstu, kas rūpējas par mūsu visu veselību.

Visas topošās mediķes ir ļoti ieinteresētas apgūt arvien vairāk zināšanu un praktisku iemaņu, tāpēc meitenes ļoti vēlas piedalīties vienīgajā medicīnas nometnē, kas tiek rīkota Baltijas valstīs šogad – Big Brain Medicīnas nometne. Tā notiks augustā Engures novadā, un tās dalībnieki varēs iejusties mediķu lomā, veicot dažādas praktiskus uzdevumus, piemēram, šūšanu, preparēšanu, kā arī dalībnieki iemācīsies ļoti daudz teorētisku zināšanu. Maksa par dalību vienai personai ir 548 EUR, tāpēc mēs lūdzam atbalstu 1644 EUR vērtībā, lai visām meitenēm – Līgai, Katrīnai un Madarai – būtu iespēja gūt daudz jaunu zināšanu šajā nometnē, kas iedrošinātu un motivētu viņas vēl vairāk tiekties uz sava mērķa sasniegšanu.