Projekta “Spārno Talantus!” dalībniece četrpadsmit gadīgā Zane Bajāre dzīvo Bauskas novada Brunavas ciematā. Viņa mācās 7.klasē Rīgas Strazdumuižas vidusskolā. Meitenes skola ir tālu no mājām, jo šajā skolā tiek nodrošināta atbilstošā metodika, kas Zanei nepieciešama vājredzības dēļ. Neraugoties uz to Zane ir ļoti apņēmīga un mērķtiecīga. Mamma saka, ka viņa ir īsta cīnītāja – pārvarot dažādas grūtības, meitene ir kļuvusi ļoti patstāvīga un šobrīd aktīvi attīsta savu talantu – tapošanu. 

Ar tapošanu Zane iepazinās skolā – dizaina un tehnoloģiju mācību stundās. Šī nodarbe meiteni ļoti aizrāva, un viņa sāka tapot arī mājās uz grābekļa. Vecāki atbalstot meitu, nodrošināja dažādas dzijas, kā arī tētis pats izgatavoja vairākus tapotājus, lai Zane varētu turpināt attīstīt savas prasmes, darinot šalles. Meitenes ģimene ļoti priecājās ar Zanes paveikto un palīdzēja meitenei reklamēt un pārdot dažādos darinājumus. Mamma stāsta, ka par pirmo nopelnīto naudiņu Zane vēlējās nopirkt dzīvnieku rotaļlietas un barību, ko uzdāvināt Jelgavas Dzīvnieku patversmei.

Zane jūtas pārliecināta par savām iemaņām, un vēlētos organizēt tapošanas meistarklases, lai savu mīlestību pret šo nodarbi spētu nodot arī citiem. Kā arī meitene ļoti gribētu sākt veidot lielformāta darbus, tapojot segas un gultas pārklājus, taču tam ir nepieciešami lielāki tapotāji, kā arī daudz vairāk dzija, ko šobrīd ģimene nevar atļauties nodrošināt.

Lai gan tapošana ir Zanes lielākā sirds lieta, viņu interesē arī dažādu valodu apguve, kā arī animācijas veidošana, ko meitene pamazām patstāvīgi sāk apgūt. Mēs ticam, ka ar savu lielo apņēmību un mīlestību pret radošu darbu, Zane spēs sasniegt jebkuru mērķi, kuru sev uzstādīs.

Lai palīdzētu Zanei viņas talanta izaugsmes ceļā, ir nepieciešams līdzcilvēku atbalsts, nodrošinot tapošanas inventāru un dažāda veida dzijas. Iespējams, tieši Tava atbalsta dēļ Zane varēs turpināt attīstīt savu ideju par tapošanas meistarklasēm, kurās mācīs šo radošo tehniku jau citiem!

ZIEDOT